אימון מורה צעירה

שיחת סיכום של מורה צעירה ומבטיחה

כשהתחלתי את תהליך האימון איתך היה לי ברור שאני שם למטרה אחת : לחקור את שפתם של בני הנוער ולקבל את הכלים לשיחה משמעותית. כעת אני עומדת לפני סיום התהליך ולא רק שלמדתי מהי שיחה משמעותית למדתי גם שכדי להבין את עולמם של בני הנוער עליי לחקור את עולמי שלי, לעצור ולהתבונן מאין צמחתי, על מה שקיים ועל מה שיתקיים בעתיד אם לשם אכוון. הבנתי שהמון מדפוסי ההתנהגות שלי הם פועל יוצא של המקום והסביבה שגדלתי.. (זה אומנם נשמע טריוויאלי אבל זאת תובנה מדהימה שהבנתי גם מהבחירות הפשוטות והיום יומיות שלי).   קיבלתי ביטחון ובעיקר אמונה ביכולותיי, פרגון מלא והכי חשוב הקשבה במלוא המובן של המילה. הקשבה שהיא לא רק הקשבה רגעית של כאן ועכשיו אלא מתמשכת, כזו  שבונה דבר על דבר ועושה חיבורים מופלאים בסופו של דבר. למדתי שגם להקשבה יש רמות שונות ואני כבר מיישמת זאת עם תלמידיי.

בעולם מטורף שבו יש יעדים ומטרות וצריך להספיק ולהספיק כי אחרי הכל אני אמא , מורה , מחנכת ורעיה ניתנה לי הזדמנות לעצור , לנשום, להתבונן קדימה, להאמין , לחלום , לשאול, וגם לשתף. . בנוסף, הרבה דברים על הכתב ולהאמין שהחלום שלי זה לא משהו שלא ניתן לביצוע והכל תלוי בי ובבחירות שלי.

כעת אני מנסה שהלחץ היומיומי לא ישתלט עליי וכן למצוא לי את הפינה לעצמי  ואת השקט שבו אני יוכל לקחת נשימה ארוכה, לחשוב ולהירגע. אני רוצה שאני אנהל את הלחץ ולא הוא אותי. 

עם התלמידים למדתי להיות סובלנית יותר ולא להתייחס אליהם רק כאל תלמידים אלא אל נערים ונערות עם כל המכלול שמתלווה אל זה (הבית, המעמד החברתי, הביטחון העצמי וכו וכו). אני לומדת לחדד את ההקשבה לשים לב לניואנסים בדיבור ולפתח דברים מתוכם.

בחרתי גם בתמונה שלדעתי מסכמת חלק ממה שעברתי ולאן אני שואפת

 

תודה מכל הלב

אשמח לתת עצה על התהליך